+90 532 633 07 63

Sosyal Medyada Biz}

WhatsApp & İletişim Hattı
WhatsApp Hattımızdan Bizlere Ulaşarak Direkt İletişime Geçebilir; Detaylı Bilgi Alışverişi Yapabilir; Konum Yada Adres Bilgisi Paylaşabilirsiniz
WhatsApp Hattı

Güvenlik & Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri, olası bir tehlike oluştuğunda sinyal veren ve insanların tedbir almasını sağlayan sistemlerdir. Günümüzde güvenlik amacıyla kullanılan bu sistemler elektrikçi ekip arkadaşlarımız tarafından kurulmakta ve rutin bakımları yapılmaktadır.

Alarm sistemlerinin kullanım amaçları genellikle güvenli alanların oluşturulmasını sağlamak ve insanları önceden kötü durumlara karşı haberdar etmektir. Bu doğrultuda alarm sistemleri özellikle şu durumlar için kullanılır:

 • Hırsızlık
 • Yangın
 • Gaz kaçağı
 • Acil sağlık

Yukarıdaki maddeler hayati tehlikenin ortaya çıkabileceği durumlara işarettir. Bu nedenle alarm sistemlerinin sürekli olarak devrede olması ve iyi bir şekilde montaj edilmesi gerekir. Dinç Elektrik firması ekiplerince montaj edilen bu sistemlerin haftanın her günü 7 / 24 bakım ve tamir servisleri de ekiplerimizce sağlanır.

Alarm Sistemleri Çeşitleri

Alarm sistemi, çeşitleri ve kullanım özelliklerine göre farklılık gösterir. Sizlerde hangi sebepten dolayı alarm montajı yaptıracağınıza karar vermeli sonrasında işinize en uygun ve ekonomik olan sistemi seçmelisiniz.

 • Hırsızlık: Hırsızlar genellikle gece çalışırlar. Güvenlik personeli olsa da olmasa da alarm, bir hırsız için caydırıcı etmenlerin başında gelir. Özellikle günümüzde en yakın karakolu dahi otomatik arayarak bilgi veren sistemler üretilmişken lakin hırsızlara karşı alarm taktırmak yapılabilecek en mantıklı hareketlerin başında gelir.

Bu sistemler sadece konutlarda ve işyerlerinde değil aynı zamanda araçlarda da kullanılabilmektedir. Hırsızların en çok uğradığı yerlerden bir tanesi olan araçlarınızın da güvenliğinin sağlanması geceleri fakat yatağınızda rahat uyumanız için en ideal çözümlerden bir tanesidir.

 • Yangın: Elektrikçi tarafından monte edilen ve yangın için konulan alarmlar, hırsızlık alarmlarına veya kendi başlarına çalışabilmeleri için kurulabilirler. Bu anlamda yangın alarmlarının özellikleri arasında şunlar bulunur:
  • Gaz ve ısı artışı durumlarında yüksek ve uyarıcı bir ses çıkarabilmesi,
  • Alarm izleme merkezine ulaşabilmesi sonrasında itfaiye ve diğer sağlık ekiplerine otomatik bilgi verebilmesi,
  • Söndürme sistemi varsa eğer lakin bu sistemi tetikleme görevi görerek yangını kontrol altına alması gibi farklı özellikleri vardır.

Dinç Elektrik 532 633 07 63

Alarm sistemleri arasında yangın alarmının gerçekten değeri büyüktür. Geceleri sigorta kaçaklarından dolayı meydana gelen yangınların işyeri veya eve hatta komple binaya vereceği zararlar düşünüldüğünde yangın alarmının önemi daha iyi anlaşılacaktır.

 • Gaz Kaçağı: Günümüzde doğalgaz artık her yere girmiş bulunuyor. Eskiden tüplerin neden olduğu gaz kaçaklarına günümüzde doğalgaz hatları sebep olmaktadır. Çoğu zaman fark edilmeyen bu kaçaklar, özellikle geceleri meydana geldiğinde büyük tehlike yaratmakta ve şiddetli patlamalara neden olmaktadır. Gazların çoğunun kokusuz olması nedeniyle sadece detektörler tarafından fark edilmesinden dolayı gaz alarmlarının iyi monte edilmesi ve bakımlarının aksatılmaması son derece önemlidir.
 • Acil Sağlık: Elektrikçi tarafından montajı yapılan alarm çeşitlerinden bir tanesi de acil sağlıktır. Acil sağlık alarmları, bir panel üzerinde bulunan buton, uzaktan kumanda ve panik butonu gibi sağlık ekiplerini uyaran ve olası bir sağlık probleminin oluştuğunu haber veren sistemlerdir. Sistemlerin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek yok. Fakat İnsanların hayatları ile doğrudan ilişkili bu sistemler, en kaliteli şekilde kurulmalı ve profesyonel kişilerce sürekli olarak bakım yapılmalıdır.

Alarm sistemleri, sürekli olarak çalışması gereken ve olası tehlike anlarında devreye girerek insanların maddi ve manevi olarak en az hasar ile vakayı atlatmasını sağlayan sistemlerdir. Hayati derecede önemli oldukları için gerçekten kaliteli yapılması gereken işlerdendir. Bağlantılarının, detektörlerinin usta bir kişi tarafından montaj edilmesi gerekir. Ekiplerimiz montaj işleminden sonra da sürekli olarak hizmet vermekte gece gündüz demeden her an teknik destek hizmeti sağlamaktadır.