+90 532 633 07 63

Sosyal Medyada Biz}

WhatsApp & İletişim Hattı
WhatsApp Hattımızdan Bizlere Ulaşarak Direkt İletişime Geçebilir; Detaylı Bilgi Alışverişi Yapabilir; Konum Yada Adres Bilgisi Paylaşabilirsiniz
WhatsApp Hattı

Avize Montajı

Avize montajı, diğer aydınlatma sistemlerine göre hem daha karmaşık hemde daha zorludur. Göründüğü kadar kolay olmadığını ilk bakışta anlayabilirsiniz. Bu montaj sırasında güvenlik tedbirleri ve kaliteli bir bağlantı yapabilmek son derece önemlidir. Dinç Elektrik tarafından sağlanan avize kurulumu ve sökümü işlemlerinde öncelik her zaman profesyonel düzeyde işi tamamlayabilmektir.

Elektrikçi firmamız avizenin kurulum ve söküm süreçlerine büyük bir titizlik gösterir. Bu bağlamda özellikle üzerinde durduğumuz ve çok dikkat ettiğimiz öğeler şunlardır:

  • Avizeler oldukça ağır ürünlerdir. Bu nedenle ortamdan varsa eğer çocuklar uzaklaştırılır.
  • Güvenlik önlemleri alındıktan sonra dikkatli bir şekilde önce avizenin asılması için tavana sabitlenen aparat kontrol edilir. Bunun sağlam bir şekilde yapıldığından emin olunur.
  • Sonra kablolar birbirine bağlanır. Bağlantı işleminden sonra lambalar yakılarak kontrol edilir ve ev sahibinin görmesi sağlanır.
  • En son ise tavanda bulunan deliklerin kapatılması sağlanarak işlem tamamlanır.

Söküm işlemi içinde bu işlemlerin tam tersi uygulanır ve başarılı bir şekilde söküm gerçekleştirilir.

Avize Montajı İçin Askı Aparatı Nasıl Takılır?

Avizelerde en önemli konu askı aparatı dediğimiz parçadır. Çünkü bu avizenin bütün yükünü tek başına taşır. Bu parçanın sağlam bir şekilde elektrikçi tarafından monte edilmesi gerekir. Aksi halde avize gibi ağır bir aydınlatma aracı yere düşebilir, hatta o anda bir kişi geçiyorsa onun üzerine düşebilir. Bu bağlamda son derece dikkatli bir çalışma yapılması gerekir. Peki, bu askı aparatı nasıl monte edilir.

  • Ölçü Alınması: Ölçü alınması işlemi oldukça basittir. Avize tavana bağlanacağı yere tutulur ve bir kalem vasıtası ile askı aparatının geleceği yer işaretlenir.
  • Matkap Kullanımı: İşaretlenen bu yer artık delinmeye hazırdır. Delme işlemi ise darbeli matkap vasıtası ile yapılır.
  • Dübel Takılması: Delinen bu noktaya artık dübellerin takılması ve bir çekiç vasıtası ile deliğin sonuna kadar ittirilmesi gerekir.
  • Vida Takılması: Askı aparatı takılması için son nokta ise dübel içerisine bir vida takılmasıdır. Bu vidaların ağzı kancalı olduğu için askı aparatı ona rahatlıkla tutunabilir. Vidanın iyice sıkıldığından ve duvardan çıkmayacağından emin olduktan sonra artık avizeniz kuruluma hazır demektir.

Avize montajı adımları içerisinde en önemlisi askı aparatının montajıdır. Montaj işlemleri akabinde artık avizenizin elektrik kablolarını bağlamaya hazırsınız demektir.

Elektrikçi Tarafından Avize Kabloları Nasıl Bağlanır?

Askı aparatı gibi en önemli parça takılıp avize artık tavanda asılı kaldıktan sonra geriye kabloların birbirleri ile bağlanması kalmıştır. Bu aşamada kabloların karşılıklı olarak birbirlerine bağlanması sonrasında işlemin kontrolü sağlanabilir. Ancak bu noktada bazı püf noktalarında asla unutulmaması gerekir.

Kabloların bağlantısının sağlam bir şekilde yapılması önemlidir. Aksi halde en ufak bir elektrik yüklenmesinde kablolar yanabilir, hatta bu durum evde yangın çıkmasına veya diğer elektrikli cihazların çalışmamasına kadar pek çok şeye davetiye çıkartabilir. Bu nedenle yapılması gereken ilk iş kabloların düzgün bir şekilde bağlandığından ve gerekirse elektrik bandı ile etrafının geçildiğinden emin olmaktır.

Avize montajı aşamalarında firma personellerimiz işlerini asla basit olarak görmez. Aydınlatma sistemleri içerisinde avizenin yeri farklıdır. Bazı zamanlarda bir kişinin kaldırabileceğinden dahi daha ağır olan bu ürünlerde güvenlik ilk safhada olmalıdır. Firmamız gerekirse 2 farklı noktadan açacağı ve 2 farklı askı aparatı kullanacağı avizelerin profesyonel bir şekilde montajını sağlar. Ekiplerimiz her türlü arıza, tamir, kurulum ve söküm işlemleri durumlarına karşı 7 gün 24 saat müşterilerine hizmet vermektedir.