+90 532 633 07 63

Sosyal Medyada Biz}

WhatsApp & İletişim Hattı
WhatsApp Hattımızdan Bizlere Ulaşarak Direkt İletişime Geçebilir; Detaylı Bilgi Alışverişi Yapabilir; Konum Yada Adres Bilgisi Paylaşabilirsiniz
WhatsApp Hattı

Axess Point Uygulaması

Axess point uygulaması ile ev ve işyerinizde kablosuz çalışabilen tüm cihazlarınız arasında bağlantı kurulur. Bu uygulama ile birlikte cihazlarınız arasında bilgi, veri ve dosya alışverişi yapabilirsiniz. Uygulamanın en büyük avantajı elektronik cihazlar arasındaki bağlantıyı kablosuz olarak sağlamasıdır. Yani herhangi bir kabloya bağlı kalmadan bölge içerisinde istediğiniz yerden veri alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazın kablosuz olarak çalışması pek çok avantajı da beraberinde getirir. Elektrikçi tarafından sağlanan bu avantajlar;

  • Uzak mesafeler arasında da aynı hızda veri paylaşabilir.
  • Cihazlar arasındaki alanı daraltarak daha efektif bir çalışma ortamı hazırlar.
  • İşyerinde ekonomik, tasarruflu ve verimli çalışmanın önünü açar.

Kablosuz veri alışverişinin önünü açan uygulama aynı alanda bulunan birden fazla tablet, bilgisayar, cep telefonu gibi internete erişebilen her türlü teknik cihaz arasında bağlantı kurabilir. Uygulama kullanan işyerlerinin ortak özelliği ise kablolu kullanım yerine kablosuzu tercih etmeleri olarak gösterilebilir.

Dinç elektrik firması olarak kurulum işlemi akabinde her türlü bakım, arıza giderimi vb. durumlarda 7 / 24 müşterilerimize destek vermekteyiz. Kurulum anında verdiğimiz garanti süresince ve sonrasında memnuniyetinizin sağlanması için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız.

Axess Point Kullanımı

Elektrikçi tarafından kurulumu gerçekleştirilen uygulamanın kullanım alanı her geçen gün giderek yaygınlaşmaktadır. Bir alandaki bilgisayarların Wi-fi ağına bağlantısı düşünüldüğünde modeme en uzaktaki bilgisayar gücü en az alacak olandır. İşte uygulama bunun önüne geçerek gücü dengeli dağıtma görevini görüyor. Uygulamanın bu noktada bir köprü görevini gördüğünü de söylemek gerek. Çünkü bağlantı zayıflığı olan alanlarda bağlantıyı güçlendirmekte ve her yere eşit güçte dağılımını sağlamaktadır.

Piyasalarda aktif olarak kullanılan uygulamanın 2 farklı türü vardır.

  • İç Erişim: İç erişim kapalı mekânlar olarak tanımlanan ev ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Özellikle işyerlerinde tercih edilen model budur.
  • Dış Erişim: Dış erişim ise açık alanlarda kullanılır. Teras, bahçe, kampüs vb. yerlerde verilen hizmetin kalitesini arttırmak için kullanılır.

2 farklı türde bulunan Axess point cihazları arasındaki en bariz fark ise dış ortamda kullanılanın kötü hava şartlarına daha dayanıklı olmasıdır. Bunun yanında sinyal kalitesi olarak gözle görülür bir fark yoktur.

Günümüzde pek çok farklı marka bu cihazdan üretmektedir. Ancak kullanılacak alana göre cihazın özellikleri farklılık gösterdiğinden en uygun cihazın bulunması konusunda firmamızın elektrikçi ekipleri ile birlikte sizlere tavsiyeleri olacaktır.

Uygulama Güvenliği

Cihaz, tipik bir modem gibi çalışmaktadır. Hatta mevcut olan modeminize kablolu bağlantı kurar ve mevcut olan gücü eşit oranda yaymaya başlar. Cihaz ilk kurulduğu zamandan sonra tıpkı modem gibi tarayıcıya girilen bir ip adresinden “admin” ve “şifre” bilgileri girilmesi ile açılır. Kutudan ilk çıktığı anda sabit bir parola ve şifresi olan bu cihazların kullanıma başlanıldığı tarihten sonra şifrelerinin muhakkak değiştirilmesi gerekir.

Cihazın sinyalleri oldukça güçlüdür. O nedenle belirlenen alan dışındaki diğer kablosuz bağlantı araçları da Axess point uygulamasını görür. Onların kaçak olarak girmesini engellemek için kullanıma başlanıldığı andan itibaren şifrenin değiştirilmesi gerekir. İşte bu noktadan sonra artık cihaz sizin için güvenlidir. Peki, şifre değişimini nasıl yapacaksınız?

  1. Tarayıcınızda 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 ip adreslerini direkt yazın ve girin.
  2. Karşınıza çıkan ekrana kurulum kâğıtlarında yazan ismi ve şifreyi girin.
  3. Artık hesabınıza eriştiğinize göre hesap ayarlarından şifre ve isim değişikliği yapabilirsiniz.

Bu andan itibaren cihazın kullanımı oldukça güvenli bir hale gelecektir. Dışarıdan erişime kapalı hale gelen bu cihazlar için sizlere tavsiyemiz her 6 ay veya 1 senede şifreyi değiştirmeniz yönünde olacaktır. Elektrikçi ekiplerimiz ile birlikte her türlü problemleriniz ile özel olarak ilgilenmekteyiz.